RN732ATTD1520F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1520F10
Description
RES 152 OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tape and Reel (TR)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V
Resistance :
152Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1520F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1520F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 152Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C