RN732ATTD1520B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1520B25
Description
RES 152 OHM 0.1% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
152Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
WRAPAROUND
Datasheets
RN732ATTD1520B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1520B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 152Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C