RN732ATTD1520B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1520B10
Description
RES 152 OHM 0.1% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Surface Mount :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RECTANGULAR PACKAGE
Pbfree Code :
Resistance :
152Ohm