RN732ATTD1503F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1503F50
Description
RES 150K OHM 1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Resistance :
150kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Voltage - Rated :
100V
Power Rating :
100mW
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
500μm
Moisture Resistant
Case Code (Imperial) :
Datasheets
RN732ATTD1503F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1503F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 150kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C