RN732ATTD1503F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1503F100
Description
RES 150K OHM 1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Mounting Feature :
Surface Mount
Working Voltage :
150V
Resistance :
150kOhm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1503F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1503F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 150kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C