RN732ATTD1502F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1502F50
Description
RES 15K OHM 1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
EAR99
Power Rating :
100mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
15kOhm
Tape and Reel (TR)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD1502F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1502F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C