RN732ATTD1502F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1502F25
Description
RES 15K OHM 1% 1/10W 0805
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Weight :
5.499807mg
Additional Feature :
Ultra Precision
Height :
500μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
15kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Factory Lead Time :
6 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Pbfree Code :
yes
Case Code (Metric) :
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Power Rating :
100mW
0805 (2012 Metric)
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1502F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1502F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C