RN732ATTD1502D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1502D50
Description
RES 15K OHM 0.5% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.5%
ROHS3 Compliant
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
15kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm