RN732ATTD1502D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1502D100
Description
RES 15K OHM 0.5% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
15kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Number of Terminations :
2
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN732ATTD1502D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1502D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C