RN732ATTD1502B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1502B10
Description
RES 15K OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
100mW
Moisture Resistant
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Voltage - Rated :
100V
yes
Case Code (Metric) :
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Resistance :
15kOhm
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1502B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1502B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 15kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C