RN732ATTD1501D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1501D10
Description
RES 1.5K OHM 0.5% 1/10W 0805
RN73
JESD-609 Code :
e3
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Mounting Feature :
Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
1.5kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Datasheets
RN732ATTD1501D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1501D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C