RN732ATTD1501C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1501C25
Description
RES 1.5K OHM 0.25% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Lead Free :
Lead Free
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.25%
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
1.5kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
500μm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W