RN732ATTD1501A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1501A25
Description
RES 1.5K OHM 0.05% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.05%
Number of Terminations :
2
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
1.5kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
yes
Datasheets
RN732ATTD1501A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1501A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.5kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C