RN732ATTD1500F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1500F25
Description
RES 150 OHM 1% 1/10W 0805
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
500μm
Case Code (Metric) :
Resistance :
150Ohm
yes
Case Code (Imperial) :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
100mW
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
100V
Tolerance :
±1%
ROHS3 Compliant
Datasheets
RN732ATTD1500F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1500F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 150Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C