RN732ATTD1500F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1500F10
Description
RES 150 OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
2
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
150Ohm
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1500F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1500F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 150Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C