RN732ATTD1500D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1500D25
Description
RES 150 OHM 0.5% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
100V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
150Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
JESD-609 Code :
e3
0805 (2012 Metric)
Case Code (Imperial) :
Power Rating :
100mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Datasheets
RN732ATTD1500D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1500D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 150Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C