RN732ATTD1500B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1500B10
Description
RES 150 OHM 0.1% 1/10W 0805
Resistance :
150Ohm
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
RN73
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD1500B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1500B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 150Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C