RN732ATTD14R9D25
Mfr.Part #
RN732ATTD14R9D25
Description
RES 14.9 OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
14.9Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Pbfree Code :
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD14R9D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD14R9D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 14.9Ohm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C