RN732ATTD14R5F50
Mfr.Part #
RN732ATTD14R5F50
Description
RES 14.5 OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
14.5Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD14R5F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD14R5F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 14.5Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C