RN732ATTD14R5F100
Mfr.Part #
RN732ATTD14R5F100
Description
RES 14.5 OHM 1% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
14.5Ohm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm