RN732ATTD14R3F25
Mfr.Part #
RN732ATTD14R3F25
Description
RES 14.3 OHM 1% 1/10W 0805
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±1%
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
14.3Ohm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
0805 (2012 Metric)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Surface Mount :
yes
Datasheets
RN732ATTD14R3F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD14R3F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 14.3Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C