RN732ATTD14R3D100
Mfr.Part #
RN732ATTD14R3D100
Description
RES 14.3 OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
14.3Ohm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Thin Film
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
yes
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Mounting Feature :
Surface Mount
Series :
RN73
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C