RN732ATTD14R2F100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD14R2F100
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 14.2 OHM 1% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Feature :
Moisture Resistant
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Composition :
Thin Film
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
14.2Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm