RN732ATTD14R2D50
Mfr.Part #
RN732ATTD14R2D50
Description
RES 14.2 OHM 0.5% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Tolerance :
±0.5%
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.1W 1/10W