RN732ATTD14R0F25
Mfr.Part #
RN732ATTD14R0F25
Description
RES 14 OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
14Ohm
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W