RN732ATTD1493F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1493F25
Description
RES 149K OHM 1% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
149kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C