RN732ATTD1492D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1492D50
Description
RES 14.9K OHM 0.5% 1/10W 0805
RECTANGULAR PACKAGE
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Mounting Feature :
Surface Mount
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
EAR99
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Feature :
Moisture Resistant
Pbfree Code :
yes
Resistance :
14.9kOhm
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
RN73
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD1492D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1492D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 14.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C