RN732ATTD1492D10
Mfr.Part #
RN732ATTD1492D10
Description
RES 14.9K OHM 0.5% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
14.9kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm