RN732ATTD1492B05
Mfr.Part #
RN732ATTD1492B05
Description
RES 14.9K OHM 0.1% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
14.9kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Datasheets
RN732ATTD1492B05
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1492B05
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 14.9kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C