RN732ATTD1491F25
Mfr.Part #
RN732ATTD1491F25
Description
RES 1.49K OHM 1% 1/10W 0805
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Composition :
Thin Film
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
1.49kOhm
Working Voltage :
150V
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN732ATTD1491F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1491F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.49kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C