RN732ATTD1491F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1491F100
Description
RES 1.49K OHM 1% 1/10W 0805
Resistance :
1.49kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
EAR99
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Working Voltage :
150V
Additional Feature :
Ultra Precision
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN732ATTD1491F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1491F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.49kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C