RN732ATTD1491B10
Mfr.Part #
RN732ATTD1491B10
Description
RES 1.49K OHM 0.1% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Surface Mount :
yes
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Additional Feature :
Ultra Precision
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Series :
RN73
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
150V
Thin Film
Resistance :
1.49kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Datasheets
RN732ATTD1491B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1491B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.49kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C