RN732ATTD1490F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1490F50
Description
RES 149 OHM 1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Surface Mount :
yes
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Resistance :
149Ohm
Tolerance :
±1%
Working Voltage :
150V
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm