RN732ATTD1490F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1490F10
Description
RES 149 OHM 1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
149Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Working Voltage :
150V