RN732ATTD1490D50
Mfr.Part #
RN732ATTD1490D50
Description
RES 149 OHM 0.5% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
149Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Working Voltage :
150V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%