RN732ATTD1490D100
Mfr.Part #
RN732ATTD1490D100
Description
RES 149 OHM 0.5% 1/10W 0805
Resistance :
149Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm