RN732ATTD1490C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1490C25
Description
RES 149 OHM 0.25% 1/10W 0805
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
149Ohm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Working Voltage :
150V