RN732ATTD1473F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1473F50
Description
RES 147K OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W