RN732ATTD1473D25
Mfr.Part #
RN732ATTD1473D25
Description
RES 147K OHM 0.5% 1/10W 0805
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
147kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
RECTANGULAR PACKAGE
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Thin Film
Datasheets
RN732ATTD1473D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1473D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 147kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.5%, -55°C~155°C