RN732ATTD1473C25
Mfr.Part #
RN732ATTD1473C25
Description
RES 147K OHM 0.25% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.25%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Working Voltage :
150V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
147kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm