RN732ATTD1472F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1472F50
Description
RES 14.7K OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistance :
14.7kOhm
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Surface Mount :
yes
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN732ATTD1472F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1472F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 14.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C