RN732ATTD1472F100
Mfr.Part #
RN732ATTD1472F100
Description
RES 14.7K OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Working Voltage :
150V
Tolerance :
±1%
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
14.7kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
0805 (2012 Metric)
Datasheets
RN732ATTD1472F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1472F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 14.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C