RN732ATTD1472B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1472B25
Description
RES 14.7K OHM 0.1% 1/10W 0805
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Resistance :
14.7kOhm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD1472B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1472B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 14.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C