RN732ATTD1472A10
Mfr.Part #
RN732ATTD1472A10
Description
RES 14.7K OHM 0.05% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±0.05%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Working Voltage :
150V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
14.7kOhm
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Feature :
Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN732ATTD1472A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1472A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 14.7kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.05%, -55°C~155°C