RN732ATTD1472A05
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN732ATTD1472A05
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 14.7K OHM 0.05% 1/10W 0805
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Series :
RN73
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Working Voltage :
150V
Mounting Feature :
Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
14.7kOhm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±5ppm/°C
Surface Mount :
yes
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm