RN732ATTD1471B50
Mfr.Part #
RN732ATTD1471B50
Description
RES 1.47K OHM 0.1% 1/10W 0805
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Working Voltage :
150V
Resistance :
1.47kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN732ATTD1471B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1471B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.47kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C