RN732ATTD1471B25
Mfr.Part #
RN732ATTD1471B25
Description
RES 1.47K OHM 0.1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Weight :
5.499807mg
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
500μm
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
ECCN Code :
EAR99
Voltage - Rated :
100V
Resistance :
1.47kOhm
Power Rating :
100mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Datasheets
RN732ATTD1471B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1471B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 1.47kOhm, 0.1W 1/10W, ±0.1%, -55°C~155°C