RN732ATTD1471A25
Mfr.Part #
RN732ATTD1471A25
Description
RES 1.47K OHM 0.05% 1/10W 0805
Working Voltage :
150V
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.05%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Resistance :
1.47kOhm
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C