RN732ATTD1470F50
Mfr.Part #
RN732ATTD1470F50
Description
RES 147 OHM 1% 1/10W 0805
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Tolerance :
±1%
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Resistance :
147Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W