RN732ATTD1470F10
Mfr.Part #
RN732ATTD1470F10
Description
RES 147 OHM 1% 1/10W 0805
Chip Resistor - Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Pbfree Code :
yes
Feature :
Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.1W 1/10W
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.1W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
147Ohm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.024 0.60mm
Working Voltage :
150V
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN732ATTD1470F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN732ATTD1470F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 147Ohm, 0.1W 1/10W, ±1%, -55°C~155°C